G6 Instant
Mærke:
Ubiquiti
G6 Instant er et kompakt 4K kamera, der er hurtigt at tage i brug. Det er oplagt i mindre installationer eller steder, hvor du vil undgå at trække netværkskabel helt frem til kameraet.
Kameraet kombinerer skarp opløsning, AI-detektion og tovejskommunikation i et lille format. Det gør det nemt at komme i gang med Protect uden en tung installation.
| Mål | 81,7 x 50,1 x 57,2 mm |
|---|---|
| Opløsning | 4K |
| Sensor | 1/1,8" 8 MP |
| IR-nattesyn | 6 m |
| Ansigtsgenkendelse | Ja |
| Nummerpladegenkendelse | Ja |
| Smart-detektion (personer, køretøjer, dyr) | Ja |
| Lyd | Tovejskommunikation |
| Vejrbestandighed | IPX5 |
| Vandalsikring | IK04 |
| Montering | Vægbeslag (medfølger) |