Dream Machine Special Edition
Mærke:
Ubiquiti
Dream Machine Special Edition er en 10G cloud gateway med indbygget PoE-switch. Den er oplagt, når du vil samle routing, sikkerhed, controller og strøm til tilsluttede enheder i én rackenhed.
Det gør den særlig interessant i installationer, hvor du vil holde setup’et enkelt uden at give afkald på Protect, Access og høj netværkskapacitet.
| Mål | 442,4 x 43,7 x 285,6 mm |
|---|---|
| Administrerede UniFi-enheder | 100+ |
| Administrerede kameraer | 24 HD / 14 2K / 8 4K |
| Samtidige brugere | 1.000+ |
| Maks. antal WAN-porte | 8 |
| Standard WAN-porte | 1 x 10G SFP+ + 1 x 2.5 GbE RJ45 |
| Portkonfiguration | 8 x 1 GbE RJ45, 1 x 2.5 GbE RJ45, 2 x 10G SFP+ |
| IDS/IPS-throughput | 3,5 Gbps |
| PoE-budget | 180 W |
| NVR-lagring | 1 x 3,5" HDD-bås + indbygget 128 GB SSD |
| Formfaktor | Rackmontering (1U) |
| Redundans | Shadow Mode (VRRP), gateway failover og DC power backup |